Aktualności

Czwórka naszych startowała w Szwecji

We wtorek, 15 maja rozegrano następną kolejkę meczów szwedzkiej Elitserien, w których wystartowało czterech żużlowców Get Well Toruń. Zdecydowanie najlepiej spisał się Niels Kristian Iversen – zdobywca ośmiu punktów i czterech bonusów w pięciu startach. Nieźle wypadł też Jason Doyle – siedem „oczek” i bonus w czterech biegach. Przeciętny występ zanotował Chris Holder, który w sześciu wyścigach zdobył dziewięć punktów i bonus. Słabo pojechał Paweł Przedpełski – zdobywca dwóch punktów i bonusa w trzech startach.

Indianerna Kumla – Eskilstuna Smederna 35:55

Indianerna Kumla – 35 pkt
1. Vaclav Milik – 12+1 (1*,2,3,2,1,3)
2. Bjarne Pedersen – 3+1 (2,1*,0,-,0)
3. Piotr Protasiewicz – 10+1 (2,2,1,2,1*,2)
4. Adrian Miedziński – 0 (0,0,0,-)
5. Kenneth Bjerre – 4 (3,1,0,0)
6. Victor Palovaara – 2 (2,0,0)
7. Ludvig Lindgren – 4+1 (1*,2,1,0)

Eskilstuna Smederna – 55 pkt
1. Fredrik Lindgren – 14 (3,3,3,3,2)
2. Andrzej Lebiediew – 4+1 (0,1,2*,1)
3. Michael Jepsen Jensen – 15 (3,3,3,3,3)
4. Mikkel Michelsen – 5 (1,3,1,0)
5. Niels Kristian Iversen – 8+4 (1*,2*,2,2*,1*)
6. Alexander Woentin – 0 (0,0,0)
7. Krzysztof Buczkowski – 9 (3,2,3,1)

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, Pedersen, Milik, Lebiediew – 3:3 – (3:3)
2. Buczkowski, Palovaara, L. Lindgren, Woentin – 3:3 – (6:6)
3. Jepsen Jensen, Protasiewicz, Michelsen, Miedziński – 2:4 – (8:10)
4. Bjerre, Buczkowski, Iversen, Palovaara – 3:3 – (11:13)
5. Michelsen, L. Lindgren, Pedersen, Woentin – 3:3 – (14:16)
6. F. Lindgren, Protasiewicz, Lebiediew, Miedziński – 2:4 – (16:20)
7. Jepsen Jensen, Milik, Michelsen, Pedersen – 2:4 – (18:24)
8. Buczkowski, Iversen, Protasiewicz, Miedziński – 1:5 – (19:29)
9. F. Lindgren, Lebiediew, Bjerre, Palovaara – 1:5 – (20:34)
10. Milik, Iversen, L. Lindgren, Woentin – 4:2 – (24:36)
11. Jepsen Jensen, Protasiewicz, Lebiediew, Bjerre – 2:4 – (26:40)
12. F. Lindgren, Milik, Protasiewicz, Michelsen – 3:3 – (29:43)
13. Jepsen Jensen, Iversen, Milik, Bjerre – 1:5 – (30:48)
14. Jepsen Jensen, Protasiewicz, Buczkowski, L. Lindgren – 2:4 – (32:52)
15. Milik, F. Lindgren, Iversen, Pedersen – 3:3 – (35:55)

Rospiggarna Hallstavik – Vetlanda Speedway 54:35

Rospiggarna Hallstavik – 54 pkt.
1. Jason Doyle – 7+1 (1,2*,3,1)
2. Robert Lambert – 10+1 (3,3,3,1*,w)
3. Andreas Jonsson – 10+1 (2*,3,3,2,w)
4. Jacob Thorssell – 9+2 (3,2*,1,1*,2)
5. Max Fricke – 7+2 (1*,1*,2,3,0)
6. Sam Masters – 6+1 (2*,2,2)
7. Kenneth Hansen – 5 (3,1,1)

Vetlanda Speedway – 35 pkt.
1. Szymon Woźniak – 0 (0,0,-,0)
2. Tomas H. Jonasson – 9 (2,1,3,0,0,3)
3. Artiom Łaguta – 1 (0,0,-,-,1)
4. Brady Kurtz – 9+1 (1,2,1,w,3,2*)
5. Bartosz Zmarzlik – 15 (3,2,2,3,2,3)
6. Kasper Lykke Nielsen – 0 (0,0,0)
7. Filip Hjelmland – 1 (1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Lambert, Jonasson, Doyle, Woźniak – 4:2 – (4:2)
2. Hansen, Masters, Hjelmland, Nielsen – 5:1 – (9:3)
3. Thorssell, Jonsson, Kurtz, Łaguta – 5:1 – (14:4)
4. Zmarzlik, Masters, Fricke, Hjelmland – 3:3 – (17:7)
5. Lambert, Kurtz, Hansen, Nielsen – 4:2 – (21:9)
6. Jonsson, Thorssell, Jonasson, Woźniak – 5:1 – (26:10)
7. Lambert, Doyle, Kurtz, Łaguta – 5:1 – (31:11)
8. Jonsson, Zmarzlik, Thorssell, Hjelmland – 4:2 – (35:13)
9. Jonasson, Masters, Fricke, Kurtz (w) – 3:3 – (38:16)
10. Doyle, Zmarzlik, Hansen, Nielsen – 4:2 – (42:18)
11. Zmarzlik, Fricke, Thorssell, Jonasson – 3:3 – (45:21)
12. Kurtz, Jonsson, Lambert, Woźniak – 3:3 – (48:24)
13. Fricke, Zmarzlik, Doyle, Jonasson – 4:2 – (52:26)
14. Jonasson, Thorssell, Łaguta, Fricke – 2:4 – (54:30)
15. Zmarzlik, Kurtz, Jonsson (w), Lambert (w) – 0:5 – (54:35)

Dackarna Malilla – Lejonen Gislaved 54:36

Dackarna Malilla – 54 pkt
1. Hans Andersen – 6+1 (2,1*,2,1)
2. Greg Hancock – 7+2 (1*,3,2,1*)
3. Oliver Berntzon – 9+1 (0,3,2*,2,2)
4. Patryk Dudek – 11+2 (3,2*,3,2*,1)
5. Maciej Janowski – 15 (3,3,3,3,3)
6. Joel Kling – 4 (3,1,0,0)
7. Paweł Przedpełski – 2+1 (2*,0,0)

Lejonen Gislaved – 36 pkt
1. Piotr Pawlicki – 9+1 (3,0,1*,3,2)
2. Mathias Thoernblom – 0 (0,-,-,-)
3. Chris Holder – 9+1 (1*,3,2,0,0,3)
4. Timo Lahti – 4 (2,2,0,0)
5. Maksym Drabik – 8 (2,0,3,1,2,0)
6. Kacper Woryna – 5+1 (1,1*,1,1,1)
7. Rohan Tungate – 1 (t,0,1)

Bieg po biegu:
1. Pawlicki, Andersen, Hancock, Thoernblom – 3:3 – (3:3)
2. Kling, Przedpełski, Woryna, Tungate (t) – 5:1 – (8:4)
3. Dudek, Lahti, Holder, Berntzon – 3:3 – (11:7)
4. Janowski, Drabik, Kling, Tungate – 4:2 – (15:9)
5. Hancock, Lahti, Woryna, Przedpełski – 3:3 – (18:12)
6. Berntzon, Dudek, Woryna, Pawlicki – 5:1 – (23:13)
7. Holder, Hancock, Andersen, Lahti – 3:3 – (26:16)
8. Dudek, Berntzon, Tungate, Drabik – 5:1 – (31:17)
9. Janowski, Holder, Pawlicki, Kling – 3:3 – (34:20)
10. Drabik, Andersen, Woryna, Przedpełski – 2:4 – (36:24)
11. Janowski, Dudek, Drabik, Holder – 5:1 – (41:25)
12. Pawlicki, Berntzon, Hancock, Lahti – 3:3 – (44:28)
13. Janowski, Drabik, Andersen, Holder – 4:2 – (48:30)
14. Holder, Berntzon, Woryna, Kling – 2:4 – (50:34)
15. Janowski, Pawlicki, Dudek, Drabik – 4:2 – (54:36)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl