Aktualności

Iversen trzeci w Speedway Diamond Cup

Niels Kristian Iversen zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Speedway Diamond Cup. Duńczyk był trzeci w Rzeszowie i zrównał się ze zwycięzcą tych zawodów – Grzegorzem Zengotą. O drugim miejscu w cyklu zadecydował wyścig dodatkowy wygrany przez Polaka. Cały turniej zakończył się zwycięstwem Grega Hancocka.

Klasyfikacja końcowa zawodów w Rzeszowie:
1. Grzegorz Zengota – 10+3 (3,0,2,2,3) + 1. miejsce w finale A
2. Greg Hancock – 15+2 (3,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale A
3. Niels Kristian Iversen – 12+1 (3,3,1,3,2) + 3. miejsce w finale A
4. Oliver Berntzon – 11+0 (2,2,1,3,3) + 4. miejsce w finale A
5. Rafał Karczmarz – 9+3 (0,3,3,2,1) + 1. miejsce w finale B
6. Karol Baran – 9+2 (1,3,2,1,2) + 2. miejsce w finale B
7. Krystian Pieszczek – 9+1 (3,1,1,1,3) + 3. miejsce w finale B
8. Jakub Jamróg – 8+3 (2,0,3,2,1) + 4. miejsce w finale B
9. Linus Sundstroem – 8+0 (1,2,0,3,2) + 1. miejsce w finale C
10. Tomasz Gapiński – 7+1 (1,1,3,1,1) + 2. miejsce w finale C
11. Wadim Tarasienko – 7+0 (2,2,0,1,2) + 3. miejsce w finale C
12. David Bellego – 5+3 (1,0,2,2,0) + 4. miejsce w finale C
13. Grzegorz Walasek – 5+2 (0,2,2,0,1) + 1. miejsce w finale D
14. Michał Curzytek – 1+2 (0,1,0,0,0) + 2. miejsce w finale D
15. Mikołaj Curyło – 0 (0,0,0,w,0) + nie jechał w finale D
16. Edward Mazur – 4 (2,1,1,0,0) + nie jechał w finale D

Bieg po biegu:
1. (67,71) Iversen, Tarasienko, Sundstroem, Walasek
2. (66,91) Zengota, Berntzon, Gapiński, Curzytek
3. (68,07) Pieszczek, Mazur, Bellego, Curyło
4. (67,57) Hancock, Jamróg, Baran, Karczmarz
5. (68,18) Hancock, Tarasienko, Curzytek, Curyło
6. (67,28) Karczmarz, Walasek, Gapiński, Bellego
7. (67,41) Iversen, Berntzon, Pieszczek, Jamróg
8. (68,56) Baran, Sundstroem, Mazur, Zengota
9. (68,09) Gapiński, Baran, Pieszczek, Tarasienko
10. (67,69) Jamróg, Walasek, Mazur, Curzytek
11. (67,56) Karczmarz, Zengota, Iversen, Curyło
12. (67,41) Hancock, Bellego, Berntzon, Sundstroem
13. (67,65) Berntzon, Karczmarz, Tarasienko, Mazur
14. (67,22) Hancock, Zengota, Pieszczek, Walasek
15. (68,22) Iversen, Bellego, Baran, Curzytek
16. (68,24) Sundstroem, Jamróg, Gapiński, Curyło (w/2min)
17. (67,05) Zengota, Tarasienko, Jamróg, Bellego
18. (67,68) Berntzon, Baran, Walasek, Curyło
19. (67,69) Hancock, Iversen, Gapiński, Mazur
20. (67,97) Pieszczek, Sundstroem, Karczmarz, Curzytek
Finał D. (67,53) Bellego, Curzytek
Finał C. (67,28) Jamróg, Walasek, Gapiński, Tarasienko
Finał B. (–,–) Karczmarz, Baran, Pieszczek, Sundstroem
Finał A. (67,22) Zengota, Hancock, Iversen, Berntzon

Wyścig dodatkowy o 2. miejsce w klasyfikacji generalnej:
Zengota, Iversen

Klasyfikacja generalna cyklu:
1. Greg Hancock – 225 punktów
2. Grzegorz Zengota – 180+3 punktów
3. Niels Kristian Iversen – 180+2 punktów
4. Linus Sundstroem – 124 punktów
5. Krystian Pieszczek – 112 punktów
6. David Bellego – 108 punktów
7. Michael Jepsen Jensen – 100 punktów
8. Oliver Berntzon – 86 punktów
9. Jakub Jamróg – 82 punktów
10. Tomasz Gapiński – 80 punktów
11. Vadim Tarasenko – 76 punktów
12. Andreas Lyager – 50 punktów
13. Jonas Davidsson – 45 punktów
14. Rafał Karczmarz – 45 punktów
15. Kim Nilsson – 40 punktów
16. Karol Baran – 40 punktów
17. Edward Mazur – 31 punktów
18. Grzegorz Walasek – 26 punktów
19. Luke Becker – 26 punktów
20. Anton Karlsson – 22 punktów
21. Stephane Tresarrieu – 22 punktów
22. Nicolas Vincentin – 20 punktów
23. Ludvig Lindgren – 20 punktów
24. Michał Curzytek – 18 punktów
21. Mikołaj Curyło – 16 pkt punktów
21. Johan Jensen – 15 punktów

Sędzia: Artur Kuśmierz
NCD: 66,91 w 2. biegu uzyskał Grzegorz Zengota
Frekwencja: 2000 osób

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl