Aktualności

Spotkanie z Perem Jonssonem

Już w najbliższy piątek w Toruniu odbędzie się spotkanie, którego nie powinien przegapić żaden z kibiców sportu żużlowego. W C.H. Toruń Plaza pojawi się multimedalista mistrzostw świata na żużlu – Per Jonsson.Szwed to legenda nie tylko toruńskiego, ale i światowego żużla. Na swoim koncie zapisał 12 medali mistrzostw świata, z czego aż trzy złote. Z pewnością najcenniejszy jest ten z 1990 roku, który zdobył w Bradford. Na Odsal Stadium, Jonsson zdobył 13 punktów i został Indywidualnym Mistrzem Świata.

W polskiej lidze startował przez cztery sezon reprezentując barwy Apatora Toruń. W barwach toruńskiej drużyny zdobył 481 punktów w 37 spotkaniach, a jego średnia wyniosła 2,47 punktu na bieg.

Spotkanie z mistrzem będzie miało charakter rozmowy, którą poprowadzą Marcelina Rutkowska
oraz Jakub Pieczatowski. Pojawią się także wyjątkowi goście – przyjaciele Pera z toru, z czasów kariery zawodniczej. Warto dodać, że podczas spotkania przeprowadzane zostaną licytacje, z których dochód przekazany zostanie Perowi Jonssonowi. W aukcjach do nabycia będą m. in. zegarek marki Atlantic
oraz plastrony toruńskich żużlowców. Dodatkowo prowadzona będzie również sprzedaż okolicznościowych koszulek.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 października 2018 roku o godzinie 19:00, w Toruń Plaza Centrum Handlowo – Rozrywkowe, zlokalizowanym przy ul. Broniewskiego 90 w Toruniu.

Zapraszamy!