Chris Holder to najdłużej broniący toruńskich barw obcokrajowiec, który jako „Anioł” odjechał nieprzerwanie czternaście sezonów, 235 meczów, 1163 biegi i zdobył łącznie 2108 punktów, z czego 1962 (!) w najwyższej klasie rozgrywkowej. Australijczyk w toruńskich barwach wywalczył wszystkie medale Drużynowych Mistrzostw Polski i został Indywidualnym Mistrzem Świata. Z toruńską drużyną zanotował także spadek i błyskawiczny powrót do Ekstraligi. Chris Holder to żywa legenda toruńskiego speedwaya i zawodnik, obok którego nie można przejść obojętnie.

Swoją przygodę z polską ligą Chris Holder zaczynał we Wrocławiu w sezonie 2007, ale po roku przeniósł się do Torunia, gdzie spędził kolejne czternaście lat. W tym czasie został Indywidualnym Mistrzem Świata, zdobył worek medali DMP i w innych rozgrywkach, zaliczył spadek z drużyną do 1. ligi i natychmiastowy powrót w szeregi najlepszych ekipy w Polsce.

Chris Holder obecnie jest żużlowcem klubu z Ostrowa. Właściwie w pojedynkę uratował tę ekipę przed całkowitym blamażem u siebie w starciu z grudziądzanami. Australijczyk zdobył czternaście punktów w sześciu startach wygrywając trzy wyścigi.

Pełną sylwetkę Chrisa Holdera można znaleźć tutaj: http://www.speedway.hg.pl/zawodnicy/Biografie_zawodnikow/HOLDER_Chris/HOLDER_Chris.htm