Niedziela na Motoarenie upłynęła pod znakiem dwóch turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dwa pewne zwycięstwa odnieśli żużlowcy KS Toruń, wśród których na specjalne wyróżnienie zasługuje debiutujący na takim poziomie, 15-letni Mateusz Affelt. Swoje punkty dowieźli także Krzysztof Lewandowski (niepokonany w zawodach przedpołudniowych), równy Kamil Marciniec i Karol Żupiński, który rozkręcał się z biegu na bieg (jako jedyny popołudniu pokonał Keynana Rew). Uwagę trzeba jednak zwrócić na znakomitą postawę juniorów z Leszna, którzy rywalizowali z dużo bardziej doświadczonymi żużlowcami jak równy z równym i często zwyciężali. Torunianie natomiast zapewnili sobie już awans do półfinałów DMPJ.

Dużo zdjęć z popołudniowych zawodów na Motoarenie można znaleźć w facebookowej galerii na profilu Czarny Sport po toruńsku prowadzonym przez Jarosława Rakoczego: https://www.facebook.com/media/set?vanity=428957387276641&set=a.1832228366949529

Zawody przedpołudniowe

I Klub Sportowy Toruń – 49:
1. Karol Żupiński – 13 (3,3,1,3,3)
2. Mateusz Affelt – 12 (3,2,2,2,3)
3. Kamil Marciniec – 11 (t,3,3,2,3)
4. Krzysztof Lewandowski – 12 (3,3,3,3,-)
17. Kacper Makowski – 1 (1,t)

II Unia Leszno II – 34:
13. Keynan Rew – 10 (3,3,2,w,2)
14. Olivier Buszkiewicz – 6 (t,2,2,w,2)
15. Antoni Mencel – 7 (1,2,0,2,2)
16. Hubert Jabłoński – 11 (2,1,3,3,2)

III Unia Leszno I – 23:
5. Maksym Borowiak – 4 (2,0,1,1,w,w)
6. Krzysztof Sadurski – 15 (2,2,2,3,3,3)
7. Hubert Ścibak – 4 (w,0,1,1,1,1)
8. Kacper Pludra – NS (-,ns,ns,-,-)

IV Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe – 11:
9. Konrad Mikłoś – 2 (0,0,0,2,0)
10. Jakub Stojanowski – 5 (1,1,1,1,1)
11. Mateusz Majcher – 0 (d,ns,ns,ns,ns)
12. Aleks Rydlewski – 4 (w,1,2,w,1)

Bieg po biegu:
1. (62,25) Lewandowski, Borowiak, Rydlewski (w/su), Buszkiewicz (t)
2. (61,88) Rew, Sadurski, Makowski, Majcher (d/st), Marciniec (t)
3. (61,65) Affelt, Sadurski, Mencel, Mikłoś
4. (61,97) Żupiński, Jabłoński, Stojanowski, Ścibak (w/nr)
5. (61,16) Lewandowski, Sadurski, Jabłoński, Mikłoś
6. (61,41) Marciniec, Mencel, Stojanowski, Borowiak
7. (61,13) Rew, Affelt, Rydlewski, Ścibak
8. (61365) Żupiński, Buszkiewicz, Majcher (ns), Pludra (ns)
9. (61,56) Lewandowski, Rew, Stojanowski, Pludra (ns)
10. (61,94) Marciniec, Buszkiewicz, Ścibak, Mikłoś
11. (60,72) Jabłoński, Affelt, Borowiak, Majcher (ns)
12. (61,13) Sadurski, Rydlewski, Żupiński, Mencel
13. (62,25) Jabłoński, Marciniec, Borowiak, Rydlewski (w/u)
14. (61,56) Lewandowski, Mencel, Ścibak, Majcher (ns)
15. (60,47) Sadurski, Affelt, Stojanowski, Buszkiewicz (w/t)
16. (61,75) Żupiński, Mikłoś, Rew (w/su), Borowiak (w/u)
17. (63,56) Marciniec, Buszkiewicz, Ścibak, Majcher (ns)
18. (62,56) Affelt, Mencel, Ścibak, Mikłoś
19. (62,34) Żupiński, Rew, Rydlewski, Borowiak (w2)
20. (61,28) Sadurski, Jabłoński, Stojanowski, Makowski (t)

NCD – 60,47 s uzyskał w biegu 15. Krzysztof Sadurski

Zawody popołudniowe

I Klub Sportowy Toruń – 45:
1. Karol Żupiński – 11 (2,2,1,3,3)
2. Mateusz Affelt – 12 (1,3,2,3,3)
3. Kamil Marciniec – 11 (3,2,1,3,2)
4. Krzysztof Lewandowski – 11 (2,2,3,3,1)
17. Kacper Makowski – NS

II Unia Leszno II – 42:
5. Keynan Rew – 14 (3,3,3,2,3)
6. Hubert Jabłoński – 12 (2,3,3,2,2)
7. Antoni Mencel – 11 (3,2,2,1,3)
8. Olivier Buszkiewicz – 5 (0,1,2,2,w)

III Unia Leszno I – 16:
9. Krzysztof Sadurski – 13 (3,1,3,3,1,2)
10. Maksym Borowiak – 0 (w,ns,ns,ns,ns)
11. Kacper Pludra – NS (ns,-,ns,ns,-)
12. Hubert Ścibak – 3 (1,d,0,0,2,0)

IV Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe – 13:
13. Mateusz Majcher – 0 (d,ns,ns,ns,ns)
14. Konrad Mikłoś – 2 (0,0,0,1,1)
15. Aleks Rydlewski – 7 (2,1,2,2,0)
16. Jakub Stojanowski – 4 (1,0,1,1,1)

Bieg po biegu:
1. (62,28) Rew, Lewandowski, Ścibak, Mikłoś
2. (62,18) Marciniec, Jabłoński, Majcher (d/st), Pludra (ns)
3. (61,88) Sadurski, Rydlewski, Affelt, Buszkiewicz
4. (62,50) Mencel, Żupiński, Stojanowski, Borowiak (w2)
5. (63,12) Jabłoński, Lewandowski, Sadurski, Stojanowski
6. (62,22) Rew, Marciniec, Rydlewski, Borowiak (ns)
7. (63,82) Affelt, Mencel, Ścibak (d3). Majcher (ns)
8. (62,37) Sadurski, Żupiński, Buszkiewicz, Mikłoś
9. (63,87) Lewandowski, Buszkiewicz, Borowiak (ns), Majcher (ns)
10. (62,72) Sadurski, Mencel, Marciniec, Mikłoś
11. (62,12) Rew, Affelt, Stojanowski, Pludra (ns)
12. (61,97) Jabłoński, Rydlewski, Żupiński, Ścibak
13. (63,15) Marciniec, Buszkiewicz, Stojanowski, Ścibak
14. (62,06) Lewandowski, Rydlewski, Mencel, Pludra (ns)
15. (61,34) Affelt, Jabłoński, Mikłoś, Borowiak (ns)
16. (62,09) Żupiński, Rew, Sadurski, Majcher (ns)
17. (62,85) Żupiński, Ścibak, Buszkiewicz (w/su), Majcher (ns)
18. (62,46) Mencel, Marciniec, Mikłoś, Borowiak (ns)
19. (61,25) Affelt, Jabłoński, Stojanowski, Ścibak
20. (61,12) Rew, Sadurski, Lewandowski, Rydlewski

NCD – 61,12 s uzyskał w biegu 20. Keynan Rew