Drużyna KS Toruń zajęła ponownie czwarte, czyli ostatnie miejsce w kolejnej rundzie półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, którą rozegrano w Ostrowie. Po sześć punktów w pięciu startach dla naszej ekipy zdobyli Krzysztof Lewandowski i Karol Żupiński, a wychowanek Wybrzeża Gdańsk jako jedyny wygrał wyścig indywidualnie. Kamil Marciniec pokonał dwóch rywali, a Mateusz Affelt – żadnego.

Arged Malesa Ostrów – 37 pkt.
1. Jakub Krawczyk – 8 (0,2,3,2,1)
2. Jakub Poczta – 4 (1,1,2,ns)
3. Sebastian Szostak – 16 (3,2,3,3,3,2)
4. Kacper Grzelak – 9 (1,3,0,2,3)

Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 36 pkt.
5. Francis Gusts – 15 (3,3,3,3,3)
6. Artiom Juhno – 6 (1,0,2,2,1)
7. Daniił Kołodinski – 8 (1,2,w,3,2)
8. Ernest Matjuszonok – 7 (3,1,2,1,0)

Unia Tarnów – 30 pkt.
9. Dawid Rempała – 12 (2,2,3,2,t,3)
10. Przemysław Konieczny – 10 (2,3,1,1,3,0)
11. Piotr Świercz – 8 (2,3,1,0,1,1)
12. Mateusz Gzyl – NS

KS Toruń – 17 pkt.
13. Karol Żupiński – 6 (0,0,3,1,2)
14. Mateusz Affelt – 2 (0,0,1,1,0)
15. Kamil Marciniec – 3 (0,0,1,0,2)
16. Krzysztof Lewandowski – 6 (2,1,0,2,1)

Bieg po biegu:
1. (65,85) Gusts, Konieczny, Grzelak, Affelt – (1:3:2:0)
2. (66,12) Szostak, Świercz, Juhno, Żupiński – (4:4:4:0)
3. (66,01) Matjuszonok, Rempała, Poczta, Marciniec – (5:7:6:0)
4. (66,39) Konieczny, Lewandowski, Kołodinski, Krawczyk – (5:8:9:2)
5. (66,83) Grzelak, Rempała, Lewandowski, Juhno – (8:8:11:3)
6. (65,19) Gusts, Szostak, Konieczny, Marciniec – (10:11:12:3)
7. (66,45) Rempała, Kołodinski, Poczta, Żupiński – (11:13:15:3)
8. (67,12) Świercz, Krawczyk, Matjuszonok, Affelt – (13:14:18:3)
9. (67,49) Żupiński, Matjuszonok, Konieczny, Grzelak – (13:16:19:6)
10. (65,22) Szostak, Rempała, Affelt, Kołodinski (w) – (16:16:21:7)
11. (64,86) Gusts, Poczta, Świercz, Lewandowski – (18:19:22:7)
12. (66,90) Krawczyk, Juhno, Marciniec, Świercz – (21:21:22:8)
13. (66,42) Szostak, Lewandowski, Matjuszonok, Gzyl (ns) – (24:22:22:10)
14. (65,61) Kołodinski, Grzelak, Świercz, Marciniec – (26:25:23:10)
15. (67,24) Konieczny, Juhno, Affelt, Poczta (ns) – (26:27:26:11)
16. (65,45) Gusts, Krawczyk, Żupiński, Rempała (t) – (28:30:26:12)
17. (66,77) Szostak, Marciniec, Juhno, Gzyl (ns) – (31:31:26:14)
18. (66,15) Grzelak, Kołodinski, Świercz, Affelt – (34:33:27:14)
19. (66,47) Rempała, Żupiński, Krawczyk, Matjuszonok – (35:33:30:16)
20. (64,43) Gusts, Szostak, Lewandowski, Konieczny – (37:36:30:17)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl