Kolejny dobry występ w zawodach juniorskich zanotował nasz utalentowany wychowanek – Mateusz Affelt. Torunianin zajął czwarte miejsce w dwunastoosobowej grupie eliminacyjnej turnieju Nice Cup, który rozegrano w Bydgoszczy. Affelt wygrał dwa wyścigi, raz był trzeci i raz czwarty. Do finału zabrakło mu dwóch punktów, ale za nim uplasowało się kilku dużo bardziej doświadczonych zawodników.

Grupa I:

1. Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz) – 16 (3,3,3,3,4)
2. Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 14 (2,3,3,3,3)
3. Artiom Juhno (Lokomotive Daugavpils) – 9 (3,2,2,2)
4. Mikołaj Czapla (GTM Start Gniezno) – 8 (2,2,1,3)
5. Marius Hillebrand (Landshut Devils) – 7 (3,3,0,1)
6. Antoni Mencel (Unia Leszno) – 7 (2,1,2,2)
7. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) – 6 (d,1,3,2)
8. Piotr Gryszpiński (Wybrzeże Gdańsk) – 5 (1,1,2,1)
9. Fraser Bowes (Wolfe Wittstock) – 4 (1,2,1,0)
10. Andriej Rozaliuk (Ukraina) – 3 (1,0,1,1)
11. Maris Strelcovs (Lokomotive Daugavpils) – 0 (0,0,0,0)
12. Jakub Sroka (Orzeł Łódź) – 0 (0,t,0,0)

Grupa II:

1. Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) – 11 (3,3,1,2,2)
2. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 9 (3,3,2,1,d)
3. Nikodem Bartoch (Polonia Bydgoszcz) – 8 (d,2,3,3)
4. Mateusz Affelt (KS Toruń) – 7 (1,0,3,3)
5. Jakub Krawczyk (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 7 (2,2,3,d)
6. Alan Szczotka (Wybrzeże Gdańsk) – 7 (3,1,1,2)
7. Kacper Grzelak (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 7 (2,2,1,2)
8. Bartosz Głogowski (Polonia Bydgoszcz) – 6 (0,1,2,3)
9. Mateusz Jabłoński (GTM Start Gniezno) – 6 (2,3,d,1)
10. Maksym Borowiak (Unia Leszno) – 3 (1,0,2,0)
11. Olivier Buszkiewicz (Unia Leszno) – 3 (1,1,0,1)
12. Aleksander Grygolec (Orzeł Łódź) – 0 (w,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (67,33) Hillebrand, Czapla, Gryszpiński, Strelcovs
2. (66,85) Juhno, Mencel, Rozaliuk, Łobodziński (d)
3. (65,01) Przyjemski, Szostak, Bowes, Sroka
4. (66,52) Szczotka, Jabłoński, Buszkiewicz, Głogowski
5. (66,15) Dul, Krawczyk, Affelt, Grygolec (w)
6. (66,38) Rafalski, Grzelak, Borowiak, Bartoch (d)
7. (68,09) Hillebrand, Juhno, Mencel, Sroka (t)
8. (66,11) Szostak, Bowes, Łobodziński, Strelcovs
9. (64,82) Przyjemski, Czapla, Gryszpiński, Rozaliuk
10. (67,01) Dul, Grzelak, Głogowski, Affelt
11. (65,98) Rafalski, Krawczyk, Szczotka, Borowiak
12. (65,90) Jabłoński, Bartoch, Buszkiewicz, Grygolec (ns)
13. (69,25) Łobodziński, Gryszpiński, Bowes, Hillebrand
14. (65,11) Przyjemski, Juhno, Czapla, Strelcovs
15. (67,79) Szostak, Mencel, Rozaliuk, Sroka
16. (66,34) Krawczyk, Głogowski, Rafalski, Jabłoński (d)
17. (66,69) Bartoch, Dul, Szczotka, Buszkiewicz
18. (67,72) Affelt, Borowiak, Grzelak, Grygolec (ns)
19. (68,05) Przyjemski, Juhno, Rozaliuk, Bowes
20. (66,03) Szostak, Mencel, Gryszpiński, Strelcovs
21. (67,23) Czapla, Łobodziński, Hillebrand, Sroka
22. (67,09) Bartoch, Rafalski, Dul, Grygolec (ns)
23. (67,37) Affelt, Szczotka, Jabłoński, Borowiak
24. (67,90) Głogowski, Grzelak, Buszkiewicz, Krawczyk (d)

Finał:
25. Przyjemski (4 pkt), Szostak (3), Rafalski (2), Dul (d)

Końcowa punktacja finalistów:
1. Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz) – 16 (3,3,3,3,4)
2. Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 14 (2,3,3,3,3)
3. Wiktor Rafalski (Orzeł Łódź) – 11 (3,3,1,2,2)
4. Mateusz Dul (GKM Grudziądz) – 9 (3,3,2,1,d)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl