Kilka dni po zakończeniu konsultacji z klubami PZM złożył dokumenty wraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozpoczęcie rozgrywek eWinner 1. Ligi w dniu 11 lipca. Dzięki dobrej współpracy z Premierem i Minister Sportu będzie to możliwe.

– Właśnie otrzymaliśmy zielone światło – informuje Prezes PZM Michał Sikora. – Pragnę przy tym serdecznie podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Pani Minister Sportu Danucie Dmowskiej – Andrzejuk za partnerskie podejście i decyzję, która bardzo ucieszyła całe żużlowe środowisko – dodaje Prezes PZM.

W tej chwili nie ma już zatem żadnych przeszkód, żeby sezon w eWinner 1. Lidze mógł się rozpocząć. Podstawą prawną jest w tym przypadku Rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku. – To oznacza, że możemy już oficjalnie ruszać z przygotowaniami do rozgrywek – mówi Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Warto podkreślić, że na ten moment pierwsza liga otrzymała zgodę na rozpoczęcie sezonu bez udziału publiczności. – Kiedy wysyłaliśmy dokumenty do Ministerstwa, otaczająca nas rzeczywistość była zupełnie inna. Wtedy nie było jeszcze tematu powrotu kibiców na trybuny. Tak naprawdę pojawił się on w miniony piątek. W związku z tym już tego samego dnia złożone zostały kolejne dokumenty, które dotyczą rozgrywek wszystkich polskich lig i imprez indywidualnych. Doskonale rozumiemy, że dla klubów obecność fanów na trybunach ma ogromne znaczenie – podsumowuje Michał Sikora.

Źródło: www.polskizuzel.pl