Sezon 2020 to zdecydowanie najlepszy rok w wykonaniu Jacka Holdera w całej jego krótkiej dotychczasowej karierze żużlowej. Australijczyk jest najskuteczniejszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi Żużlowej, a w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej – PGE Ekstralidze, plasuje się w czołówce najlepszych. Jack zajął trzecie miejsce w plebiscycie na “Niespodziankę sezonu” oraz brał czynny udział w biegu, który został uznany za “Wyścig Sezonu 2020”. Przede wszystkim jednak, Jack Holder w jednym sezonie zdobył srebrny medal PGE Ekstraligi i wygrał eWinner 1. Ligę Żużlową.

Za nami najważniejsze rozstrzygnięcia w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. Złoty medal wywalczyła FOGO Unia Leszno, z kolei srebrne medale trafiły w ręce MOJE BERMUDY Stali Gorzów. W rywalizacji o brązowy medal lepsza okazała się BETARD Sparta Wrocław. Znane są także wyniki Szczakieli – nagród PGE Ekstraligi. W czterech kategoriach najlepsi okazywali się przedstawiciele FOGO Unii Leszno.

Czwarty tytuł z rzędu dla FOGO Unii Leszno! Gospodarze wygrali z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów 59:30 i sięgnęli po złoty medal DMP 2020 (103:76 w dwumeczu). Kibice zdecydowali, że Janusz Kołodziej otrzymał miano Rajdera Meczu, a najwięcej punktów dla leszczynian zdobył Bartosz Smektała (13+1). W ekipie gości liderem był Rafał Karczmarz (8 punktów w sześciu biegach).

BETARD Sparta Wrocław pokonała RM SOLAR Falubaz Zieloną Górę 50:40 i zapewniła sobie brązowe medale DMP w sezonie 2020 (82:77 w dwumeczu). Rajderem meczu został Chris Holder, który zdobył 14 pkt w sześciu biegach. Z kolei liderem gości był kompletny Martin Vaculik (18 pkt).

Szczakiele 2020 – nagrody PGE Ekstraligi (wyniki głosowania)

Na pięć kategorii w aż czterech triumfowali przedstawiciele FOGO Unii Leszno w głosowaniu kibiców na “Szczakiele 2020” – nagrody PGE Ekstraligi. Tylko Bartosz Zmarzlik dał radę nawiązać walkę z mistrzami Polski i zwyciężył jako Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu 2020.

Redakcja sportowa Platformy CANAL+ jako Wyścig Sezonu 2020 wybrała 9. bieg wielkiego finału PGE Ekstraligi (FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów), w którym najlepszy okazał się Emil Sayfutdinov. Wielkie słowa uznania należą się również Jackowi Holderowi, Januszowi Kołodziejowi i Bartoszowi Zmarzlikowi za pasjonującą walkę do końca.

W pozostałych kategoriach wygrywali: Piotr Baron (menedżer), Emil Sayfutdinov (obcokrajowiec), Jaimon Lidsey (niespodzianka roku) i Dominik Kubera (junior roku).

Niespodzianka Sezonu:
1. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno) – 39,88% głosów
2. Robert Lambert (PGG ROW Rynik) – 17,96%
3. Jack Holder (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 16,58%
4. Anders Thomsen (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 15,26%
5. Matej Zagar (Motor Lublin) – 10,33%

za informacją prasową Ekstraligi Żużlowej