YOUTUBE

X

TIKTOK

Ligowe komplety „Aniołów”

W piątkowych Derbach Pomorza Patryk Dudek zdobył swój pierwszy duży, czyli osiemnastopunktowy komplet punktów w karierze będąc jednocześnie 31. kompletnym żużlowcem toruńskiego klubu, którzy łącznie 84 razy wygrali wszystkie swoje biegi w jednym spotkaniu. Niekwestionowanym liderem tego zestawienia jest Wojciech Żabiałowicz, który zdobył aż 39 kompletów, z czego 31 w pięciu startach i 6 w sześciu wyścigach. Ryan Sullivan z kolei jest jedynym toruńskim autorem 21 punktów, które przywiózł w pamiętnych Derbach Pomorza w Bydgoszczy w sezonie 2007.

W przytoczonych statystykach liczono wyłącznie czyste komplety punktów, czyli takie składające się z samych trójek.

Obecnie jeden żużlowiec w jednym meczu może maksymalnie przywieźć 21 punktów jadąc siedmiokrotnie, w tym cztery biegi programowe, rezerwa taktyczna, rezerwa zastępująca i wyścig nominowany. Patryk Dudek pojechał sześć razy, gdyż torunianie prowadzili przez cały mecz, dlatego niemożliwe i niepotrzebne było stosowanie rezerwy taktycznej.

Ryan Sullivan swój komplet 21 punktów wywalczył w Bydgoszczy podczas Derbów Pomorza w sezonie 2007, gdy szybko kontuzji ulegli Adrian Miedziński i Karol Ząbik. Wówczas Australijczyk właściwie w pojedynkę, z niewielkim wsparciem Wiesława Jagusia, który wygrał jeden wyścig, obronił punkt bonusowy dla „Aniołów”.

Autorem sześciu kompletów osiemnastopunktowych jest Wojciech Żabiałowicz, a takimi wynikami na koncie pochwalić się mogą jeszcze Jan Ząbik, Tomasz Bajerski, Ryan Sullivan, Adrian Miedziński, Chris Holder i od piątku także Patryk Dudek.

Czyste piętnaście punktów, czyli pięć trójek to dzieło wielu toruńskich żużlowców, ale na czoło zdecydowanie wybija się Wojciech Żabiałowicz, który uczynił to 31 razy. Po pięć takich występów zanotowali Jan Ząbik, Per Jonsson i Tomasz Bajerski, czterokrotnie piętnascie punktów w pięciu biegach przywieźli Stanisław Miedziński, Mark Loram, Ryan Sullivan i Wiesław Jaguś, trzykrotnie – Eugeniusz Miastkowski, Jacek Krzyżaniak i Piotr Protasiewicz, dwukrotnie – Janusz Plewiński, Jerzy Kniaź, Jan Woźnicki, Tadeusz Wiśniewski, Tony Rickardsson i Chris Holder, a po razie – Krzysztof Kuczwalski, Christer Rohlen-Karlsson, Henrik Gustafsson, Mirosław Kowalik, Adrian Miedziński, Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinow, Greg Hancock i Robert Lambert przed rokiem w remisowych Derbach Pomorza w Grudziądzu.

Dwanaście punktów w czterech startach czterokrotnie przywoził Tony Rickardsson, dwukrotnie – Wojciech Żabiałowicz, a po razie – Ryan Sullivan, Tomasz Bajerski, Jason Crump, Wiesław Jaguś, Tomasz Gollob i Greg Hancock.

Statystycznie do kompletów punktów można również zapisać trzy trójki w trzech startach, które zapisali na swoich kontach Per Jonsson, Jan Ząbik, Tony Rickardsson, Ryan Sullivan i Emil Sajfutdinow. Dwie trójki w dwóch startach przywozili Eugeniusz Miastkowski i Jan Ząbik, a niepokonani w tylko jednym starcie w meczu byli: Mariusz Strzelecki, Wiesław Jaguś, Remigiusz Wronkowski i Damian Celmer.

Łącznie zdecydowanie najwięcej kompletów punktów przywiózł Wojciech Żabiałowicz – 39. Za jego plecami plasują się Ryan Sullivan i Jan Ząbik, który zaliczyli po osiem kompletów. Siedem kompletów trójek zdobyli Tomasz Bajerski i Tony Rickardsson, po sześć – Per Jonsson i Wiesław Jaguś, po cztery – Mark Loram, Eugeniusz Miastkowski i Stanisław Miedziński, po trzy – Jacek Krzyżaniak, Piotr Protasiewicz i Chris Holder, dwukrotnie sztuki tej dokonali Tomasz Gollob, Jerzy Kniaź, Adrian Miedziński, Janusz Plewiński, Emil Sajfutdinow, Tadeusz Wiśniewski, Jan Woźnicki i Greg Hancock. Jednym kompletem w naszych barwach pochwalić się mogą Jason Crump, Henrik Gustafsson, Christer Rohlen-Karlsson, Mirosław Kowalik, Krzysztof Kuczwalski, Mariusz Strzelecki, Remigiusz Wronkowski, Damian Celmer, Robert Lambert i Patryk Dudek.

materiał na podstawie www.speedway.hg.pl/statystyki

Udostępnij