Drużyna For Nature Solutions KS Apatora Toruń przegrała w Grudziądzu z miejscowym ZOOleszcz GKM-em 40:50, ale zdobyła punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. Tak naprawdę tylko Emil Sajfutdinow i Robert Lambert stanęli na wysokości zadania i to im możemy zawdzięczać awans na piąte miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Kolejny raz fatalnie pojechali juniorzy i Patryk Dudek, który nie pokonali żadnego rywala!

ZOOleszcz GKM Grudziądz – 50
9. Max Fricke – 11+1 (3,1*,3,2,2)
10. Gleb Czugunow – 7+1 (1,2,2*,1,1)
11. Wadim Tarasienko – 7+1 (1,2,1*,3,0)
12. Frederik Jakobsen – 2 (0,d,2,-)
13. Nicki Pedersen – 10 (1,3,3,w,3)
14. Kacper Łobodziński – 7 (3,3,1)
15. Kacper Pludra – 6+3 (2*,2*,0,2*)
16. Wiktor Rafalski – ns

For Nature Solutions KS Apator Toruń – 40
1. Patryk Dudek – 1 (0,1,0,-)
2. Paweł Przedpełski – 7 (3,0,1,1,2)
3. Emil Sajfutdinow – 16 (2,3,2,3,3,3)
4. Wiktor Lampart – 4 (2,1,-,1,0)
5. Robert Lambert – 11+2 (2*,3,0,3,2*,1)
6. Krzysztof Lewandowski – 1 (1,0,0,0)
7. Mateusz Affelt – 0 (0,0,-)
8. Oskar Rumiński – ns

Bieg po biegu:
1. (66,12) Fricke, Sajfutdinow, Tarasienko, Dudek – 4:2 – (4:2)
2. (67,77) Łobodziński, Pludra, Lewandowski, Affelt – 5:1 – (9:3)
3. (66,62) Przedpełski, Lambert, Pedersen, Jakobsen – 1:5 – (10:8)
4. (67,49) Łobodziński, Lampart, Czugunow, Lewandowski – 4:2 – (14:10)
5. (66,40) Sajfutdinow, Tarasienko, Lampart, Jakobsen (d/1) – 2:4 – (16:14)
6. (67,56) Pedersen, Pludra, Dudek, Przedpełski – 5:1 – (21:15)
7. (67,11) Lambert, Czugunow, Fricke, Affelt – 3:3 – (24:18)
8. (67,01) Pedersen, Sajfutdinow, Łobodziński, Lambert – 4:2 – (28:20)
9. (67,23) Fricke, Czugunow, Przedpełski, Dudek – 5:1 – (33:21)
10. (67,64) Lambert, Jakobsen, Tarasienko, Lewandowski – 3:3 – (36:24)
11. (67,10) Sajfutdinow, Fricke, Lampart, Pludra – 2:4 – (38:28)
12. (68,00) Tarasienko, Pludra, Przedpełski, Lewandowski – 5:1 – (43:29)
13. (68,13) Sajfutdinow, Lambert, Czugunow, Pedersen (w/u) – 1:5 – (44:34)
14. (67,85) Pedersen, Przedpełski, Czugunow, Lampart – 4:2 – (48:36)
15. (67,27) Sajfutdinow, Fricke, Lambert, Tarasienko – 2:4 – (50:40)

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód
Zestaw startowy: II
NCD: 66,12 s. – uzyskał Max Fricke (GKM) w biegu 1.
Wynik dwumeczu: 92:88 dla Apatora, który zdobył bonus.

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl