W minionym tygodniu rozegrano dwa zaległe spotkania eWinner 1. Ligi Żużlowej oraz pełną XI kolejkę. Powoli krystalizuje się sytuacja na górze, jak i na dole tabeli. Nadal nie mamy oficjalnego komunikatu centrali żużlowej dotyczącego odwołania tegorocznych play-offów, dlatego oficjalnie stosować będziemy określenie “po sezonie zasadniczym”. W tabeli prowadzi ekipa toruńska, a coraz bliżej II ligi jest zespół z Bydgoszczy.

IX kolejka eWinner 1. Ligi Żużlowej – 10 września 2020

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Lokomotiv Daugavpils 46:44
(pierwszy mecz – 60:30 dla Lokomotivu, bonus dla zespołu z Daugavpils)
Punkty dla Lokomotivu: Wadim Tarasienko – 14+1, Oleg Michaiłow – 10+2, Andriej Kudriaszow – 6, Francis Gusts – 5, Pontus Aspgren – 3+2, Jewgienij Kostygow – 3, Kjastas Puodżuks – 3, Ricards Ansviesulis – NS
Punkty dla Abramczyk Polonii: David Bellego – 11+1, Kai Huckenbeck – 10+2, Andreas Lyager – 9, Troy Batchelor – 7, Dawid Lampart – 7, Tomasz Orwat – 2, Nikodem Bartoch – 0, Kamil Brzozowski – 0

X kolejka eWinner 1. Ligi Żużlowej – 10/12/13 września 2020

Unia Tarnów – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 38:52
(pierwszy mecz – 50:40 dla Unii, bonus dla gnieźnian)
Punkty dla Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu: Oliver Berntzon – 14+1, Oskar Fajfer – 14+, Frederik Jakobsen – 13, Timo Lahti – 8+1, Damian Stalkowski – 2, Kevin Fajfer – 1, Mikołaj Czapla – 0, Marcel Studziński – 0
Punkty dla Unii: Mateusz Cierniak – 14, Kim Nilsson – 6+1, Artur Mroczka – 6+1, Peter Ljung – 5+1, Michał Gruchalski – 3+1, Przemysław Konieczny – 2+1, Ernest Koza – 2, Daniel Kaczmarek – NS

XI kolejka eWinner 1. Ligi Żużlowej – 10/12/13 września 2020

Unia Tarnów – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 38:52
(pierwszy mecz – 50:40 dla Unii, bonus dla gnieźnian)
Punkty dla Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu: Oliver Berntzon – 14+1, Oskar Fajfer – 14+, Frederik Jakobsen – 13, Timo Lahti – 8+1, Damian Stalkowski – 2, Kevin Fajfer – 1, Mikołaj Czapla – 0, Marcel Studziński – 0
Punkty dla Unii: Mateusz Cierniak – 14, Kim Nilsson – 6+1, Artur Mroczka – 6+1, Peter Ljung – 5+1, Michał Gruchalski – 3+1, Przemysław Konieczny – 2+1, Ernest Koza – 2, Daniel Kaczmarek – NS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38
(pierwszy mecz – 46:43 dla Zdunek Wybrzeża, bonus dla gdańszczan)
Punkty dla Abramczyk Polonii: Andreas Lyager – 12+1, David Bellego – 9, Dawid Lampart – 8, Kai Huckenbeck – 5+1, Tomasz Orwat – 3+1, Troy Batchelor – 1, Nikodem Bartoch – 0, Kamil Brzozowski – NS
Punkty dla Zdunek Wybrzeża: Krystian Pieszczek – 12+2, Jacob Thorssell – 12, Rasmus Jensen – 11, Kacper Gomólski – 6+2, Peter Kildemand – 5, Karol Żupiński – 4, Piotr Gryszpiński – 1, Alan Szczotka – NS

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Orzeł Łódź 44:46
(pierwszy mecz – 52:38 dla Orła, bonus dla łodzian)
Punkty dla Orła: Aleksandr Łoktajew – 12, Daniel Jeleniewski – 9+2, Marcin Nowak – 8, Norbert Kościuch – 6+5, Rohan Tungate – 5, Piotr Pióro – 4, Aleksander Grygolec – 2+1, Mateusz Dul – NS
Punkty dla Arged Malesa TŻ Ostrovii: Nicolai Klindt – 15, Tomasz Gapiński – 9+1, Adrian Cyfer – 9, Grzegorz Walasek – 7, Sebastian Szostak – 2, Rafał Okoniewski – 1+1, Jonas Jeppesen – 1, Kacper Grzelak – 0

eWinner Apator Toruń – Lokomotiv Daugavpils 54:36
(pierwszy mecz – 51:39 dla ewinner Apatora, bonus dla torunian)
Punkty dla Lokomotivu: Jewgienij Kostygow – 11, Wadim Tarasienko – 7, Oleg Michaiłow – 7, Francis Gust – 5, Pontus Aspgren – 3, Kjastas Puodżuks – 1, Andriej Kudriaszow – 1, Ricards Ansviesulis – 1
Punkty dla eWinner Apatora: Jack Holder – 15, Chris Holder – 14+1, Tobiasz Musielak – 8+2, Wiktor Kułakow – 7+1, Adrian Miedziński – 5, Kamil Marciniec – 3, Igor Kopeć-Sobczyński – 2+1, Aleks Rydlewski – NS