Aktualności

Indywidualne Mistrzostwa Australii 2019

Za nami Indywidualne Mistrzostwa Australii, które w pięciu rundach wyłoniły nowego championa. Zwycięzcą został Max Fircke, drugie miejsce zajął Rohan Tungate, a brązowy medal trafił do Chrisa Holdera. 

Żużlowcy z Antypodów w tegorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Australii walczyli na pięciu arenach. Zmagania o tytuł żużlowcy rozpoczęli w Gillman. Kolejne rundy odbyły się kolejno w: Mildurze, Underze, Wodondze i Kurri Kurri.

Klasyfikacja generalna Australian Speedway Championship: 

1. Max Fricke 82 (17,13,18,18,16)

2. Rohan Tungate 77 (16,14,11,17,19)

3. Chris Holder 69 (12,18,15,12,12)

4. Sam Masters 54 (10 ,10,9,10,15)

5. Brady Kurtz 51 (8,12,9,12,10)

6. Jack Holder 51 (11,10,10,11,9)

7. Nick Morris 45 (7,8,11,9,10)

8. Jaimon Lidsey 45 (10,5,13,10,7)

9. Jordan Stewart 34 (11,6,6,3,8)

10. Ryan Douglas 31 (6,10,3,8,4)

11. Todd Kurtz 26 (6,6,5,6,3)

12. Justin Sedgmen 23 (0,5,9,4,5)

13. Ben Cook 19 (5,6,1,3,4)

14. Zane Keleher 17 (5,1,5,4,2)

15. Zach Cook 11 (3,1,2,1,4)

16. Kye Thomson 11 (1,5,2,2,1)

17. Josh Pickering 1 (1,-,-,-,-)

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych rund.

I Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii – Gillman (03.01.2019r.) 

1. Max Fricke – 17 (3,3,2,2,3,4) – 1. miejsce w finale A
2. Rohan Tungate – 16 (2,2,3,3,3,3) – 2. miejsce w finale A
3. Chris Holder – 12 (d,3,2,2,3,2) – 3. miejsce w finale A
4. Jordan Stewart – 11 (3,2,3,3,0,w) – wykluczenie w finale A

5. Jaimon Lidsey – 10+2 (3,3,0,1,3) – 2. miejsce w finale B
6. Sam Masters – 10+1 (1,2,2,3,2) – 3. miejsce w finale B
7. Jack Holder – 11+u (1,3,3,3,1) – upadek w finale B

8. Brady Kurtz – 8 (3,2,1,w,2)
9. Nick Morris – 7 (2,1,1,2,1)
10. Ryan Douglas – 6 (0,0,2,2,2)
11. Todd Kurtz – 6 (2,1,1,1,1)
12. Ben Cook – 5 (1,1,3,w,0)
13. Zane Keleher – 5 (2,u,t,1,2)
14. Zach Cook – 3 (1,1,0,1,0)
15. Kye Thompson – 1 (0,0,0,0,1)
16. Josh Pickering – 1 (1)
17. Justin Sedgmen – 0 (0,d,0,0,0)
18. Brayden McGuinness – nie startował

II Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii – Mildura (05.01.2019)

1. Chris Holder – 18 (3,2,3,3,3,4) + 1. miejsce w finale A
2. Rohan Tungate – 14 (3,2,0,3,3,3) + 2. miejsce w finale A
3. Max Fricke – 13 (3,3,d,2,3,2) + 3. miejsce w finale A
4. Brady Kurtz – 12 (2,2,1,3,3,1) + 4. miejsce w finale A

5. Jack Holder – 10+2 (3,d,2,3,2) + 2. miejsce w finale B
6. Sam Masters – 10+1 (2,3,3,1,1) + 3. miejsce w finale B.
7. Ryan Douglas – 10+0 (1,2,3,2,2) + 4. miejsce w finale B

8. Nick Morris – 8 (1,3,2,1,1)
9. Jordan Stewart – 6 (1,0,3,0,2)
10. Todd Kurtz – 6 (2,1,1,2,0)
11. Ben Cook – 6 (1,1,2,1,1)
12. Jaimon Lidsey – 5 (0,3,0,d,2)
13. Justin Sedgmen – 5 (2,1,2,0,0)
14. Kye Thompson – 5 (0,1,1,2,1)
15. Zach Cook – 1 (0,0,1,d,0)
16. Zane Keleher – 1 (0,w,0,1,0)
17. Josh Pickering – nie startował

III Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii – Undera (07.01.2019)

1. Max Fricke – 18 (3,3,3,2,3,4) – 1. miejsce w finale A
2. Chris Holder – 15 (2,2,2,3,3,3) – 2. miejsce w finale A
3. Jaimon Lidsey – 13 (3,3,2,0,3,2) – 3. miejsce w finale A
4. Rohan Tungate – 11 (3,1,3,3,1,w) – wykluczenie w finale A

5. Jack Holder – 10 (1,2,3,2,2) – 2. miejsce w finale B
6. Nick Morris – 11 (1,2,2,3,3) – 3. miejsce w finale B
7. Justin Sedgmen – 9 (2,3,0,3,1) – 4. miejsce w finale B

8. Brady Kurtz – 9 (3,1,1,2,2)
9. Sam Masters – 9 (2,3,1,2,1)
10. Jordan Stewart – 6 (1,0,3,1,1)
11. Todd Kurtz – 5 (2,1,0,0,2)
12. Zane Keleher – 5 (0,1,1,1,2)
13. Ryan Douglas – 3 (0,2,u,1,u)
14. Kye Thomson – 2 (w,0,2,w,0)
15. Zach Cook – 2 (1,0,0,1,0)
16. Ben Cook – 1 (0,0,1,0,0)
17. Josh Pickering – nie startował
18. Jack Morrison – nie startował

IV Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii – Wodonga (09.01.2019)

1. Max Fricke – 18 (2,3,3,3,3,4) + 1 miejsce w finale A
2. Rohan Tungate – 17 (3,2,3,3,3,3) +2 miejsce w finale A
3. Chris Holder – 12 (1,2,3,1,3,2) + 3 miejsce w finale A
4. Brady Kurtz – 12 (3,3,1,2,2,1) + 4 miejsce w finale A


5. Jack Holder – 11 (2,2,1,3,3) + 2 miejsce w finale B
6. Jaimon Lidsey – 10 (1,3,3,2,1) + 3 miejsce w finale B
7. Sam Masters – 10 (3,1,2,2,2) + 4 miejsce w finale B


8. Nick Morris – 9 (2,0,2,3,2)
9. Ryan Douglas – 8 (0,3,2,1,2)
10. Todd Kurtz – 6 (0,2,2,1,1)
11. Zane Keleher – 4 (3,1,0,0,0)
12. Justin Sedgmen – 4 (1,0,1,2,0)
13. Ben Cook – 3 (2,1,0,0,0)
14. Jordan Stewart – 3 (1,1,0,0,1)
15. Kye Thomson – 2 (0,0,1,0,1)
16. Zach Cook – 1 (0,w,0,1,0)
17. Josh Pickering – nie startował

V Runda Indywidualnych Mistrzostw Australii – Kurri Kurri (12.01.2019)

1. Rohan Tungate – 19 (3,3,3,3,3,4) – 1. miejsce w finale A
2. Sam Masters – 15 (2,1,3,3,3,3) – 2. miejsce w finale A
3. Max Fricke – 16 (3,3,3,2,3,2) – 3. miejsce w finale A
4. Chris Holder – 13 (2,2,3,3,2,1) – 4. miejsce w finale A

5. Brady Kurtz – 10 (2,3,2,3,0) – 4. miejsce w finale B
6. Nick Morris – 10 (1,2,2,2,3) – 3. miejsce w finale B
7. Jack Holder – 9 (3,1,2,2,1) – 2. miejsce w finale B

8. Jordan Stewart – 8 (2,3,1,1,1)
9. Jaimon Lidsey – 7 (1,2,2,d,2)
10. Justin Sedgmen – 5 (1,1,0,2,1)
11. Zach Cook – 4 (3,0,0,1,0)
12. Ryan Douglas – 4 (0,2,1,1,0)
13. Ben Cook – 4 (1,0,1,0,2)
14. Todd Kurtz – 3 (0,1,0,1,1)
15. Zane Keleher – 2 (0,0,u,0,2)
16. Kye Thomson – 1 (0,0,1,0,0)
17. Kyle Lawrence – nie startował
18. Isaac Hawes – nie startował

 

Źródło: Australian Speedway Championship