Zdecydowanym liderem formacji młodzieżowej eWinner Apatora Toruń w sezonie 2021 był Krzysztof Lewandowski, który w swoim debiutanckim roku, zwłaszcza na Motoarenie, potrafił pokonywać znacznie bardziej doświadczonych zawodników. Transfer Karola Żupińskiego okazał się niewypałem, a świetnie zapowiadający się Mateusz Affelt był jeszcze za młody, aby startować w zawodach ligowych. Lewandowski, Żupiński i Affelt zostają w klubie na sezon 2022, a po trzech latach pobytu w Grudziądzu, w tym dwóch ligowych, do Torunia wraca Denis Zieliński.

Krzysztof Lewandowski generalnie spełnił pokładane w nim nadzieje, choć występy w pierwszych meczach PGE Ekstraligi zapowiadały jeszcze lepsze osiągnięcia wychowanka klubu z Bydgoszczy. W końcówce sezonu pokazał jednak, na co go naprawdę stać.

To Karol Żupiński miał być liderem juniorów „Aniołów” w sezonie 2021, ale poziom ekstraligowy przerósł gdańszczanina. Wspólnie postanowiono jednak, że zawodnik zostanie w klubie i będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie juniorskim.

Mocno do pierwszego składu pukać powinien Mateusz Affelt, który znakomicie pokazał się w kilku zawodach młodzieżowych. Jego wielkim atutem jest świetna technika jazdy na dystansie, a pracy wymaga przede wszystkim start.

Najbardziej doświadczonym młodzieżowcem w kadrze Apatora Toruń na sezon 2022 będzie z pewnością Denis Zieliński, który powraca do domu po trzech latach spędzonych w Grudziądzu. Toruński wychowanek pokazał się z dobrej strony w kilku spotkaniach PGE Ekstraligi, w tym w obu starciach z „Aniołami”. Liczymy, że w kolejnym sezonie, już w barwach toruńskich, będzie prezentował jeszcze wyższy poziom.