Drużyna eWinner Apatora Toruń wykonała założony na sezon 2021 cel i dość pewnie utrzymała się w PGE Ekstralidze. Bilans meczów jest jednak dość niekorzystny: trzy zwycięstwa, remis i dziesięć porażek. Łącznie z dwoma bonusami dało to dziewięć punktów meczowych i szóste miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że w sezonie 2022, po realnym wzmocnieniu składu, powalczymy o najwyższe cele.

Trzeba przyznać, że nasza drużyna w sezonie 2021 zdobywała punkty dokładnie w tych spotkaniach, w których należało to robić, a więc przeciwko bezpośrednim rywalom do utrzymania w PGE Ekstralidze. Najwyżej pokonaliśmy ekipę z Grudziądza, co w połączeniu z wyjazdowym remisem i oczywiście punktem bonusowym przesądziło praktycznie o naszym pozostaniu wśród najlepszych drużyn w Polsce. Na inaugurację wysoko wygraliśmy też z zielonogórzanami i utrzymaliśmy bardzo ważny bonus na wyjeździe. Na koniec sezonu odnieśliśmy jeszcze domowe zwycięstwo z bardzo osłabionymi gorzowianami notując idealny remis w dwumeczu.

W meczach z pozostałymi ekipami, a więc wrocławianami, lublinianami, leszczynianami i częstochowianami ponieśliśmy same porażki. Najbliższej zwycięstwa byliśmy na Motoarenie przeciwko Motorowi przegrywając tylko dwoma punktami w ostatnim biegu.

Bilans małych punktów jest dość niekorzystny (-64, czyli średnio na mecz -4,6). Co ciekawe, przeciętny mecz na Motoarenie wygrywaliśmy różnicą 0,86 punktu, a na wyjeździe średnio przywoziliśmy 40 „oczek”.