Już dzisiaj, w sobotę, 11 lipca o godz. 19:15 na toruńskiej MotoArenie rozpocznie się tak długo oczekiwany pierwszy mecz w ramach eWinner 1. Ligi Żużlowej pomiędzy miejscowym eWinner Apatorem Toruń a Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno. Choć zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, to nikt nie zamierza lekceważyć rywala. W sprzedaży nadal dostępne są biety na ten pojedynek.

Kilku zawodników ze składu naszych gości ma spore doświadczenia z jazdy na toruńskim torze. Oskar Fajfer był zawodnikiem naszego klubu przez dwa sezony i na MotoArenie właściwie nie zawodził. Timo Lahti startował w Toruniu podczas 1. finału TAURON SEC i spisał się nieźle. Finowi niewiele zabrakło do półfinału. Jurica Pavlic będąc jeszcze żużlowcem Unii Leszno, także przyzwoicie wypadał na toruńskim torze. Damian Stalkowski to wychowanek bydgoskiej Polonii i kilka lat temu regularnie pojawiał się w jej składzie na zawody młodzieżowe. Marcel Studziński tułał się nieco po klubach, ale brał udział w turniejach młodzieżowych rozgrywanych na MotoArneie. Nieco więcej objeżdżenia na MotoArenie potrzebować będą zapewne Adrian Gała i Oliver Berntzon, których występy na naszym torze trudno sobie przypomnieć.

Z kolei zespół toruński wydaje się być kompletny i bardzo mocny na ten poziom rozgrywek. Teoretycznie, torunianie nie powinni mieć żadnych problemów z wygrywaniem spotkań na własnym torze, ale nawet niedawne doświadczenia z PGE Ekstraligi wyraźnie pokazują, że w sporcie wszystko się może zdarzyć. Nazwiska nie jeżdżą, dlatego do każdego meczu należy podchodzić w pełni skoncentrowanym i nastawionym na ciężką walkę. Problemu z lekceważeniem rywala na pewno u nas nie będzie, dlatego mamy nadzieję na dobre i ciekawe widowisko dla najwierniejszych naszych kibiców, których tylko niecałe 4000 może zasiąść na MotoArenie w ten sobotni wieczór.

Przypominamy, że cały czas w sprzedaży są bilety na to spotkanie. Można je nabyć tutaj: https://kstorun.kupbilety.pl/ Proszę pamiętać, że kupujemy miejsca stojące, a na stadionie zajmujemy dowolne, oznaczone miejsce w tym sektorze.